Głosy

(okładka miękka)
Głosy (okładka miękka, książki)
Autor: Polkowski Jan
Liczba stron: 32
Data premiery: 04-12-2013
Wydawca: Wydawnictwo M

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
17,00 zł
Special Price 13,99 zł
- +
LUB

Opis

Jan Polkowski uznawany jest za najważniejszego poetę niepodległościowego podziemia w latach 80. Poeta opozycyjny. Jedną z inspiracji do powstania wierszy zawartych w proponowanej publikacji były dramatyczne wydarzenia na Wybrzeżu, zakończone brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji 17 grudnia 1970 roku. Wiersze Jana Polkowskiego, przywołują wstrząsające losy zabitych i ich rodzin. Autor, ukazując dramat tamtych dni, buduje szerszy kontekst. Nie tylko wskrzesza historię. Pyta i skłania do refleksji na temat najważniejszych w życiu ludzkim wartości. Wśród nich wymienia: miłość, wierność ideom, solidarność, a wreszcie śmierć. Poeta wprowadza nas do świata brutalnej rzeczywistości, wobec której nie można pozostać obojętnym. Polkowski zasługuje na miano poety sumienia, dotyka najdelikatniejszych stron ludzkiej natury, odwołuje się do najgłębszych pokładów człowieczej wrażliwości i sięga metafizycznych przestrzeni. Jego wiesze to „wzruszający dar serca, prezent umysłu głębokiego i czystego, ważny znak czasu, który próbuje sam siebie zrozumieć „w zgiełku śmierci i chaosie kłamstwa”. (Stanisław Srokowski). Pytania, które zadaje Autor są pytaniami uniwersalnymi – zawsze wokół nas są prześladowani, samotni, zagubieni, którzy oczekują pamięci. Polkowski to także poeta piszący o miłości, starości..- wszystkim, co stanowi ludzkie doświadczenie. W jego utworach obecne są wątki i motywy charakterystyczne dla Norwida czy Różewicza – poetów najwybitniejszych, moralistów. Poezja Polkowskiego urzeka finezją słowa, łączy patos z prostotą. Wielowarstwowa. Prosta, a jednocześnie wyrazista. Prowokująca i zmuszająca do osobistych przemyśleń. Starannie dobrane teksty tworzą swoisty poetycki dekalog, szczególnie potrzebny współczesnym czasom – pełnym chaosu, relatywizmu, pośpiechu – zaniku wartości. Uwrażliwiają, są lustrem, w którym możemy sami siebie zobaczyć. Spojrzeć w głąb naszej egzystencji. Wszystkie te walory sprawiają, że wydanie zbioru wierszy „Głosy” jest niewątpliwie wielkim wydarzeniem kulturalnym. . To obowiązkowa lektura dla wszystkich, dla których Historia – Przeszłość – Tradycja – Idee – Człowiek - Teraźniejszość - Przyszłość to pojęcia ważne i bliskie. Książka jest hołdem złożonym bohaterom grudnia 70’.„Te strofy to małe duchowe biografie” – pomniki pamięci.

 

Poezja! Któż nie zna Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej czy Bolesława Leśmiana. Ale to tylko kilku wybitnych przedstawicieli świata poezji oprócz wymienionych twóców znajdziesz tutaj również wielu autorów polskich i zagranicznych. Poza poezją, tą poważną i tą trochę mniej, oferujemy Wam również artystów tworzących rzeczy bardziej humorystyczne np. w formie aforyzmów czy rysunków autorstwa chociażby Andrzeja Mleczki.

 

Mole Mole to nowe, wyjątkowe miejsce na księgarskiej mapie Polski. To nowoczesne, przytulne małe księgarnie oraz sklep internetowy, przyjazne pasjonatom czytania, wielbicielom dobrej książki i literatury, ceniącym sobie wybór i przyjazne, nieśpieszne zakupy. W naszych księgarniach znajdziecie wyselekcjonowaną ofertę tytułów a na molemole.com możecie buszować wśród dziesiątek tysięcy pozycji książkowych. Nasz bogaty księgozbiór to moc inspiracji i publikacje z niemalże wszystkich dziedzin!

Dodatkowe informacje

Autor Polkowski Jan
Nazwa Głosy
Liczba stron 32
Data premiery 04-12-2013
Wydawca Wydawnictwo M
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2013
Forma książka
Nr. artykułu 14068508

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Głosy

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 150 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Kurier 9,99 zł 12,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 150 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Kurier 0,00 zł 6,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.