Niebieski nieobecny

(okładka miękka)
Niebieski nieobecny (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 104
Data premiery: 09-08-2012
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
29,90 zł
Special Price 24,99 zł
- +
LUB

Opis

NIEBIESKI NIEOBECNY to najnowszy i szósty już tomik poezji Stefana Tyczyny, autora dobrze znanego miłośnikom polskiej liryki współczesnej.
 
Po debiutanckich publikacjach w połowie lat 90. w prasie krajowej i zagranicznej Stefan Tyczyna został w 1997 r. finalistą Europejskiego Konkursu  Fundacji „PEGAZ ” z Hamburga (Kunst für Völkerverständigung „PEGASUS Foundation”).
W 2001 r. kilka jego wierszy zamieszczono w milenijnej amerykańskiej edycji Antologii poezji emigracyjnej.  Drukują go liczące się periodyki kulturalne w Niemczech i Anglii; jest wieloletnim członkiem  Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie (Londyn). 

Stefan Tyczyna urodził się w 1954 r. w Łaziskach Górnych na Górnym Śląsku. Od 1990 r. mieszka i tworzy w Badenii-Wirtembergii, ale nieustannie wraca wspomnieniami do dzieciństwa i młodości, do wydarzeń, miejsc i ludzi bliskich sercu, co znajduje odzwierciedlenie w jego lirykach.

W 2010 r. w życiu poety wydarzyło się coś bardzo ważnego: oto po 40 latach daleko od Polski spotkał Stanisława Szroborza, przyjaciela z lat młodzieńczych
– z jednego miasta, dzielnicy, ulicy, a nawet z sąsiedztwa, gdyż – jak mówi – mieszkali „cztery domy od siebie”, a obecnie architekta i artystę plastyka o światowym dorobku. Zaowocowało to ich niezwykłą współpracą, czyli spotkaniem artystycznym słowa poetyckiego i plastyki, bowiem szatę graficzną tomu poezji Stefana Tyczyny  pt.  NIEBIESKI  NIEOBECNY  stanowią  rysunki  przyjaciela.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Poezja! Któż nie zna Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej czy Bolesława Leśmiana. Ale to tylko kilku wybitnych przedstawicieli świata poezji oprócz wymienionych twóców znajdziesz tutaj również wielu autorów polskich i zagranicznych. Poza poezją, tą poważną i tą trochę mniej, oferujemy Wam również artystów tworzących rzeczy bardziej humorystyczne np. w formie aforyzmów czy rysunków autorstwa chociażby Andrzeja Mleczki.

 

Mole Mole to nowe, wyjątkowe miejsce na księgarskiej mapie Polski. To nowoczesne, przytulne małe księgarnie oraz sklep internetowy, przyjazne pasjonatom czytania, wielbicielom dobrej książki i literatury, ceniącym sobie wybór i przyjazne, nieśpieszne zakupy. W naszych księgarniach znajdziecie wyselekcjonowaną ofertę tytułów a na molemole.com możecie buszować wśród dziesiątek tysięcy pozycji książkowych. Nasz bogaty księgozbiór to moc inspiracji i publikacje z niemalże wszystkich dziedzin!

Dodatkowe informacje

Autor Tyczyna Stefan
Nazwa Niebieski nieobecny
Liczba stron 104
Data premiery 09-08-2012
Wydawca Wydawnictwo Poligraf
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2012
Forma książka
Nr. artykułu 11706656

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Niebieski nieobecny

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 150 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Kurier 9,99 zł 12,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 150 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Kurier 0,00 zł 6,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.