Prawdziwie noc

(okładka miękka)
Prawdziwie noc (okładka miękka, książki)
Autor: Samsel Karol
Liczba stron: 88
Data premiery: 02-10-2015
Wydawca: Wydawnictwo Forma

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
26,00 zł
Special Price 21,99 zł
- +
LUB

Opis

"Czytam te wiersze - trudne, dążące do maksymalnej kondensacji sensu, a równocześnie jakby niechętne poetyckiemu efektowi - i nie umiem odpędzić myśli: dalej tylko milczenie. W obliczu milczenia zawodzą wszelkie klasyfikacje i miary: kalekie płody estetyki. Pozostaje ciało i język, który z ciała bierze swój początek. Najpierwsze metafory, surowy budulec. Granica między nimi to wielki temat tej poezji. Może nie o granicy zresztą należałoby w tym przypadku mówić, lecz o oscylacji? Nieustannym krążeniu między biegunami życia i literatury? "Z zewsząd przyjąłbym życie / służące tej mowie za pal". Życie - opuchniętą głowę. Życie - pozlepiane strąki włosów. Bo Prawdziwie noc to poezja odcielesna. Odcielesna, lecz nie - odcieleśniona. Ciało jest miejscem, z którego przemawia; matecznikiem wiersza, który żywi się jego sokami. Klasztorem Karmelu. "Kobieta rodzi mumię. Mężczyzna / rodzi mumię. Mumia ich łamie / i staje się aniołem". Śmierć - obecna tu w sposób niemal dotykalny, ujmowana w swym fizycznym aspekcie - wydaje się warunkiem i punktem dojścia wszelkiej twórczości. Odmową - ciału. Odmową - literaturze. Wyzwoleniem."
Konrad Zych

 

Poezja! Któż nie zna Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej czy Bolesława Leśmiana. Ale to tylko kilku wybitnych przedstawicieli świata poezji oprócz wymienionych twóców znajdziesz tutaj również wielu autorów polskich i zagranicznych. Poza poezją, tą poważną i tą trochę mniej, oferujemy Wam również artystów tworzących rzeczy bardziej humorystyczne np. w formie aforyzmów czy rysunków autorstwa chociażby Andrzeja Mleczki.

 

Mole Mole to nowe, wyjątkowe miejsce na księgarskiej mapie Polski. To nowoczesne, przytulne małe księgarnie oraz sklep internetowy, przyjazne pasjonatom czytania, wielbicielom dobrej książki i literatury, ceniącym sobie wybór i przyjazne, nieśpieszne zakupy. W naszych księgarniach znajdziecie wyselekcjonowaną ofertę tytułów a na molemole.com możecie buszować wśród dziesiątek tysięcy pozycji książkowych. Nasz bogaty księgozbiór to moc inspiracji i publikacje z niemalże wszystkich dziedzin!

Dodatkowe informacje

Autor Samsel Karol
Nazwa Prawdziwie noc
Liczba stron 88
Data premiery 02-10-2015
Wydawca Wydawnictwo Forma
Seria Piętnastka
Oprawa miękka
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka
Nr. artykułu 18301366

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Prawdziwie noc

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 150 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Kurier 9,99 zł 12,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 150 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Kurier 0,00 zł 6,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.