Zdradzone testamenty

(okładka miękka)
Zdradzone testamenty (okładka miękka, książki)
Autor: Kundera Milan
Liczba stron: 320
Data premiery: 22-04-2015
Wydawca: Wydawnictwo W.A.B.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
34,99 zł
Special Price 29,49 zł
- +
LUB

Opis

Fascynacje literackie i wędrówka przez historię pisarstwa w doskonałym stylu jednego z najwybitniejszych autorów XX wieku.

Ile razy zastanawiałeś się, jakie książki czytuje twój ulubiony pisarz? Czy tak, jak ty kibicuje bohaterom, zachwyca się wspaniałym językiem, zdumiewa nieoczekiwanym zwrotem akcji?

Milan Kundera w dziewięciu esejach dzieli się tym, co w książkach jest dla niego najistotniejsze. Błyskotliwie, dowcipnie i zaskakująco analizuje najwybitniejsze dzieła światowej literatury, a jego wnioski często stoją w sprzeczności z opinią uznanych krytyków.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Poezja! Któż nie zna Wisławy Szymborskiej, Agnieszki Osieckiej czy Bolesława Leśmiana. Ale to tylko kilku wybitnych przedstawicieli świata poezji oprócz wymienionych twóców znajdziesz tutaj również wielu autorów polskich i zagranicznych. Poza poezją, tą poważną i tą trochę mniej, oferujemy Wam również artystów tworzących rzeczy bardziej humorystyczne np. w formie aforyzmów czy rysunków autorstwa chociażby Andrzeja Mleczki.

 

Mole Mole to nowe, wyjątkowe miejsce na księgarskiej mapie Polski. To nowoczesne, przytulne małe księgarnie oraz sklep internetowy, przyjazne pasjonatom czytania, wielbicielom dobrej książki i literatury, ceniącym sobie wybór i przyjazne, nieśpieszne zakupy. W naszych księgarniach znajdziecie wyselekcjonowaną ofertę tytułów a na molemole.com możecie buszować wśród dziesiątek tysięcy pozycji książkowych. Nasz bogaty księgozbiór to moc inspiracji i publikacje z niemalże wszystkich dziedzin!

Dodatkowe informacje

Autor Kundera Milan
Nazwa Zdradzone testamenty
Liczba stron 320
Data premiery 22-04-2015
Wydawca Wydawnictwo W.A.B.
Oprawa miękka
Tłumacz Bieńczyk Marek
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału czeski
Rok wydania 2015
Forma książka
Nr. artykułu 16606135

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Zdradzone testamenty

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 150 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Kurier 9,99 zł 12,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 150 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Kurier 0,00 zł 6,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Milan Kundera urodził się w 1929 roku, w Brnie. Studiował muzykologię i literaturę na Uniwersytecie Karola w Pradze. Należał do pokolenia, które nie zaznało przedwojennej Czechosłowacji, a jego dorastanie opierało się na doświadczeniach z lat okupacji niemieckiej. Był zaangażowany w Praską Wiosnę i ze względu na krytykę wobec sowieckiej interwencji jego dzieła trafiły na czarną listę. Pierwszy utwór pisarza, „Żart” był satyrą na życie w komunistycznej Czechosłowacji. W 1975 roku Kundera na stałe wyemigrował do Francji i już tam opublikował „Księgę śmiechu i zapomnienia”, która opisuje różne sposoby opozycji Czechów wobec Sowietów. Jego najsłynniejsza powieść to „Nieznośna lekkość bytu”, którą w 1988 roku zekranizował Philip Kaufman. W 1990 roku pisarz wydał „Nieśmiertelność” – ostatnią powieść napisaną w języku czeskim. Co ciekawe, obecnie Kundera odcina się od czeskiej kultury, swoje nowe książki pisze po francusku i nie zezwala na ich tłumaczenie na język czeski. Wątki polityczne z jego wczesnych dzieł zniknęły z czasem zastępowane rozważaniami filozoficznymi, nie jest więc uznawany za pisarza politycznego. Jego styl inspirowany Nietzschem, bardzo wpływa na młodych pisarzy.